Pod Ľubovnianským Hradom sa nachádza vojenská expozícia Michala Strenka. Je vynikajúcim spestrením dobrodružného výletu.
Túto atrakciu obdivujú hlavne deti, kde sa môžu zahrať na vojakov a schovávať sa v reálnych zákopoch. Súčasťou expozície je aj držanie samopalu, ktorý dokáže udvihnúť len poriadna mužská ruka. Nájdete tam aj ruské motorky, nemecké zbrane, dela, či moderné transportéry alebo sovietske stíhačky. Počas celej vojenskej expozície môžete počuť streľbu alebo aj známu zvučku z filmu Schindlerov zoznam. 

Návštevníkov chce zaujať pútavou a modernou formou pri prehliadke realisticky vybudovaných zákopov, bunkrov, delostreleckých batérii a samotnej vojenskej techniky. Časť expozície venujeme aktuálnym vojnovým konfliktom a pôsobeniu našich vojakov v týchto konfliktoch a jednotlivých mierových misiách. 

Projekt sa snaži zanechať odkaz pre súčasnú generáciu, že každá vojna prináša len skazu a úpadky, ktoré podlamujú prapodstatu ľudskej civilizácie a smerujú k zániku ľudstva ako celku, Návštevnikom chce pripomenúť pamiatku padlých v II. svetovej vojne a účasť našich rodákov na protifašistickom odboji v našom regióne a vo svete. Expozícia oslovuje hlavne mladú generáciu, čo všetko vojna so sebou prináša a zároveň vekovo staršej generácii pripomína, že nikdy nesmieme zabudnúť na utrpenia našich rodičov a starých rodičov z vojny. 

Okrem samotnej prezentácie vojenskej historickej techniky chú autori vzdať pamiatku a hold osobnosti Michala Strenka, rodáka pôvodom z obce Jarabina a udržiavať vybrané druhy techniky vo funkčnom stave tak, aby mohli byť nasadzované v regióne pri mimoriadnych udalostiach a živelných pohromách na princípe dobrovoľnej záchrannej skupiny.

Nám sa návšteva nesmierne páčila, hlavne mužskému osadenstvu, ale garantujem Vám, že ani nežné pohlavie sa nebude nudiť. 

95% tovaru skladom

Tovar máme skladom a odosielame ihneď. Teda aspoň na 95%. Pri veľkom záujme tovar promptne dopĺňame.